Jump to content
The World News Media

Kim są Świadkowie Jehowy?


ARchiv@L

Recommended Posts

  • Moderator

 

 

Kobieta obserwuje Świadków Jehowy, którzy biorą udział w publicznej działalności ewangelizacyjnej
 
 

 TEMAT Z OKŁADKI

Kim są Świadkowie Jehowy?

00:00
 
02:46

„Znam Mike’a od lat. Jest Świadkiem Jehowy. Ale jego religia zawsze mnie intrygowała. Kim jest Jehowa? Dlaczego Świadkowie nie obchodzą świąt? Czy Mike dał się wciągnąć do jakiejś sekty?” (Becky z Kalifornii w USA).

„Gdy moi sąsiedzi zaczęli studiować Biblię ze Świadkami Jehowy, zastanawiałem się: ‚Co to znaczy — „Świadkowie Jehowy”? Dziwna nazwa jak na religię!’” (Zenon z Ontario w Kanadzie).

„Razem z żoną uważaliśmy, że Świadkowie Jehowy chcą żerować na naszym poczuciu winy, bo nie należymy do żadnej religii. Wydawało nam się, że skoro w głównych kościołach nie znaleźliśmy tego, czego szukamy, to w podejrzanej sekcie takiej jak Świadkowie Jehowy też tego nie znajdziemy” (Kent z Waszyngtonu w USA).

„Prawdę mówiąc, nie miałam pojęcia, kim oni są ani w co wierzą” (Cecilie z Esbjerg w Danii).

Pewnie już ich widziałeś, jak głoszą od domu do domu lub w miejscach publicznych albo proponują publikacje czy bezpłatne studia biblijne. Od któregoś z nich mogłeś otrzymać to czasopismo. Niewykluczone jednak, że w dalszym ciągu się zastanawiasz, kim Świadkowie Jehowy tak naprawdę są. Być może podzielasz odczucia osób cytowanych powyżej.

Jeśli masz podobne pytania lub wątpliwości, to gdzie znajdziesz wyjaśnienia? Skąd się dowiedzieć, w co wierzą Świadkowie Jehowy, jak są pokrywane koszty ich działalności i użytkowania miejsc wielbienia Boga oraz dlaczego odwiedzają ludzi w ich domach i nawiązują rozmowy w miejscach publicznych?

Cytowana wcześniej Cecilie mówi: „O Świadkach Jehowy sporo czytałam w Internecie, słyszałam też mnóstwo różnych pogłosek oraz negatywnych wypowiedzi. W rezultacie wyrobiłam sobie o nich bardzo złe zdanie”. Później jednak porozmawiała ze Świadkami osobiście i znalazła rzetelne odpowiedzi na swoje pytania.

Czy chciałbyś otrzymać zgodne z prawdą wyjaśnienia dotyczące Świadków Jehowy? Zachęcamy cię, byś zwrócił się do najbardziej wiarygodnego źródła — do samych Świadków Jehowy, wydawców tego czasopisma (Przysłów 14:15). Mamy nadzieję, że następne artykuły pomogą ci zrozumieć, kim jesteśmy, w co wierzymy oraz na czym polega nasza działalność.

 

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/wp20150901/swiadkowie-jehowy-fakty/

 

wp_P_20150901_md.jpg

STRAŻNICA WRZESIEŃ 2015

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


  • Views 1.1k
  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days





×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Service Confirmation Terms of Use Privacy Policy Guidelines We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.