Jump to content
The World News Media

Tekst dzienny, Piątek 27 maja 2016


Queen Esther

Recommended Posts

  • Member

1217.jpg

1215.jpg

DT  !!!!.jpg

Strzeżcie się wszelkiej zachłanności (Łuk. 12:15).

Na początku chciwość może być ledwie zauważalna, ale jeśli ktoś jej nie poskramia, może się w nim szybko rozwinąć i go opanować. Jej potęgę ukazuje biblijna relacja o Achanie. Zwróć uwagę, jak szybko nastąpił u niego rozwój tej cechy. Achan powiedział: „Gdy zobaczyłem pośród łupu piękną urzędową szatę z Szinearu oraz dwieście sykli srebra i jedną złotą sztabę ważącą pięćdziesiąt sykli, zapragnąłem ich i je wziąłem”. Zamiast odrzucić złe pragnienie, Achan chciwie ukradł te rzeczy i ukrył je w swoim namiocie. Kiedy jego czyn wyszedł na jaw, Jozue zapowiedział, że Jehowa sprowadzi zagładę na Achana. Jeszcze tego samego dnia on i jego rodzina zostali ukamienowani (Joz. 7:11, 21, 24, 25). Wszechobecna chciwość zagraża także nam. Chociaż nieraz mogą się u nas pojawić niewłaściwe lub niemoralne myśli, to jednak musimy trzymać umysł w ryzach i nie pozwolić, by nasze pragnienia rozwinęły się do tego stopnia, że popełnimy grzech (Jak. 1:14, 15). w14 15.8 4:13

 

Link to comment
Share on other sites


  • Views 146
  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Posted Images





×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Service Confirmation Terms of Use Privacy Policy Guidelines We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.