Jump to content
The World News Media

Prawie 400 obecnych na dniu otwartym w nowym Biurze Głównym Świadków Jehowy


ARchiv@L

Recommended Posts

  • Moderator
702017121_univ_lsr_lg.jpg
 
 

28 KWIETNIA 2017
STANY ZJEDNOCZONE

Prawie 400 obecnych na dniu otwartym w nowym Biurze Głównym Świadków Jehowy

NOWY JORK: Minionej soboty w nowo wybudowanym Biurze Głównym Świadków Jehowy w Warwick (stan Nowy Jork) zorganizowano pierwszy z dwóch zaplanowanych specjalnych dni otwartych. Troy Snyder, zarządca obiektu, mówi: „W ciągu tygodnia Biuro Główne zwiedza średnio 1150 gości dziennie. Chcieliśmy jednak osobiście podziękować naszym sąsiadom niebędącym Świadkami Jehowy oraz innym osobom, które nas wspierały podczas budowy, i postanowiliśmy, by w te dwa weekendy nasze drzwi były otwarte właśnie dla nich”.

W sobotę Biuro Główne zwiedziło łącznie 395 osób — 205 okolicznych mieszkańców oraz 190 dostawców i pracowników firm budowlanych. Po poczęstunku goście wybrali się na 40-minutową wycieczkę z przewodnikiem, podczas której mogli zobaczyć krótką prezentację wideo, a potem zadawać pytania.

702017121_univ_cnt_01_xs.jpg
 

Christopher Gow, mieszkaniec Tuxedo Park i członek Rady do spraw Terenów Leśnych

Christopher Gow, mieszkaniec pobliskiego Tuxedo Park, stwierdził: „Byłem bardzo ciekaw tej budowy i bardzo się ucieszyłem, gdy otrzymałem zaproszenie do zwiedzenia obiektu. Wiedziałem o toczących się pracach budowlanych, ale przebiegały one tak cicho i z szacunkiem dla otoczenia, że były praktycznie niezauważalne”.

Ponieważ Świadkowie wybudowali swoje nowe Biuro Główne w parku krajobrazowym Sterling Forest nad jeziorem Blue Lake, wielu okolicznych mieszkańców mówiło, że chciało zwiedzić ten obiekt po to, by zobaczyć, jakie konkretnie rozwiązania budowlane zastosowano w celu ochrony przyrody.

702017121_univ_cnt_02_xs.jpg
 

Doktor Richard Hull, emerytowany profesor historii z Uniwersytetu Nowojorskiego oraz historyk Warwick

Doktor Richard Hull, emerytowany profesor historii z Uniwersytetu Nowojorskiego, mieszkaniec Warwick i historyk miejski, stwierdził: „Badałem ten teren przez ponad 50 lat. Świadkowie świetnie wkomponowali swój obiekt w otaczające go środowisko naturalne, mając na uwadze zachowanie dzikiej przyrody parku”.

Po zwiedzeniu kompleksu Christopher Gow, który jest również członkiem Rady do spraw Terenów Leśnych w Tuxedo Park, zauważył: „Każdy najdrobniejszy element jest najwyższej jakości — Świadkowie świetnie się spisali. Wasz przyjazny dla środowiska obiekt stanowi dla nas wielką inspirację i wzór do naśladowania”.

Po wycieczce z przewodnikiem goście mogli również samodzielnie obejrzeć trzy wystawy znajdujące się na piętrach powyżej oraz poniżej holu głównego. Dwie z nich przedstawiają nowożytną historię i ogólnoświatową działalność Świadków Jehowy. Trzecia wystawa prezentuje unikatowe egzemplarze Biblii i związane z Biblią eksponaty.

Doktor Richard Hull stwierdził: „Ten obiekt to prawdziwe dzieło sztuki. Jego budowa została bardzo dobrze przemyślana i zaplanowana. Nie udało mi się zwiedzić muzeum, ale chciałbym jeszcze tu wrócić”.

Troy Snyder mówi: „Uważamy, że lokalna społeczność zasługuje na szczególne podziękowania za okazane nam wsparcie i życzliwe przyjęcie w tym nowym miejscu. Dlatego zorganizowaliśmy te dwa specjalne wydarzenia wyłącznie z myślą o naszych sąsiadach niebędących Świadkami Jehowy”. Osoby, które otrzymały zaproszenia, lub są naszymi sąsiadami, ale nie miały możliwości odwiedzić nas w zeszłą sobotę, zapraszamy w najbliższą sobotę 29 kwietnia, w godzinach od 10 do 16.

Kontakt dla dziennikarzy:

David A. Semonian, Office of Public Information, tel. +1-845-524-3000

 

 


Link to comment
Share on other sites


  • Views 931
  • Replies 2
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Moderator
  • 7 months later...




×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Service Confirmation Terms of Use Privacy Policy Guidelines We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.