Jump to content
The World News Media

γράμματα για την ρωσία.


ARchiv@L

Recommended Posts

  • Moderator

 

Μάρτυρες του Ιεχωβά σε όλο τον κόσμο έκκληση προς τις ρωσικές αρχές

 
28 Μαρτίου του 2017
επιστολή της Sarah

(μετάφραση: google)

Μια κατάσταση σχεδόν σοκ, αυτές τις μέρες που βιώνουν εκατομμύρια Μάρτυρες του Ιεχωβά σε όλο τον κόσμο. Σε απάντηση προς την είδηση της επικείμενης απαγόρευσης της θρησκείας τους, στέλνουν επιστολές και αναφορές στη Ρωσία, προσπαθεί απεγνωσμένα να πείσει τους αξιωματούχους ότι όλα όσα συμβαίνουν - ένα καταστροφικό λάθος.

Σχεδόν όλες οι ήπειροι του κόσμου στη Ρωσία είναι επιστολές με τις οποίες οι άνθρωποι εκφράζουν την ανησυχία και την ελπίδα τους. Πολλές αναφορές δημοσιεύονται στο Διαδίκτυο. Σε μία από τις φωτογραφίες - το κορίτσι με επιστολή του, γραμμένο στην αγγλική γλώσσα: «Εξοχότατε κύριε Πρόεδρε. Το όνομά μου είναι Sarah. Θέλω να γράψω για τους φίλους μου στη Ρωσία. Είμαι πολύ λυπηρό το γεγονός ότι οι αδελφοί και οι αδελφές και τους φίλους μου στη Ρωσία δεν θα είναι σε θέση να μελετήσει την Αγία Γραφή μαζί και μιλούν για την Αγία Γραφή για τους άλλους. Παρακαλώ, να τους επιτρέψει να λατρεύουν ελεύθερα το Θεό που είμαστε; Τους αγαπώ πολύ. "

Παραμένοντας ξεχωριστά από το κράτος, οι πιστοί προσπαθούν να πείσουν τους υπαλλήλους να ξεπεράσουν τις θρησκευτικές προκαταλήψεις και να λάβει μια ειλικρινή ματιά στα γεγονότα: Μάρτυρες του Ιεχωβά - ένα φιλειρηνικό Χριστιανοί, απείρως μακριά από τον εξτρεμισμό.

letter_instagram10.jpg
 
letter_instagram12.jpg
 
 
letter_instagram13.jpg
 
 
thumb_letter_instagram1.jpg
thumb_letter_instagram10.jpg
thumb_letter_instagram12.jpg
thumb_letter_instagram13.jpg
thumb_letter_instagram2.jpg
thumb_letter_instagram3.jpg
thumb_letter_instagram5.jpg
thumb_letter_instagram7.jpg
thumb_letter_instagram8.jpg
thumb_letter_instagram14.jpg
thumb_letter_twitter10.jpg
thumb_letter_twitter2.jpg
thumb_letter_twitter8.jpg
thumb_letter_twitter9.jpg
thumb_letter_vk1.jpg
thumb_letter_vk11.jpg
thumb_letter_vk3.jpg
thumb_letter_vk4.jpg
thumb_letter_vk7.jpg
 
 

 

 

 


 

 

https://www.jw-russia.org

 

 


(σχολια δικά μου)

ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΕΘΕΛ (;!)

 

 
 
Link to comment
Share on other sites


  • Views 1.1k
  • Replies 1
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Moderator

 


and this is also another message today ...
https://www.theworldnewsmedia.org/topic/33147-an-internal-message-our-bethel-houses-want-we-have-to-stop-postings-about-russia-the-first-brothers-already-got-into-prison/

we are in the last days.
we must show full trust in God Jehovah and His word.

 



και αυτό είναι επίσης ένα άλλο μήνυμα σήμερα ...

----------------------------
Είμαστε στις έσχατες ημέρες.
πρέπει να δείξουμε την πλήρη εμπιστοσύνη στο Θεό Ιεχωβά και το Λόγο Του.
 


Link to comment
Share on other sites





×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Service Confirmation Terms of Use Privacy Policy Guidelines We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.