Jump to content
The World News Media

Czwartek 11 maja


ARchiv@L

Recommended Posts

  • Moderator

Zrzucony więc został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię (Obj. 12:9).

W powyższym fragmencie Szatana nazwano Diabłem, czyli „oszczercą”. Uświadamia nam to, że Szatan zniesławił Jehowę, przypisując Mu kłamstwo. Sformułowanie „pradawny wąż” przypomina ów tragiczny dzień, kiedy w Edenie Szatan posłużył się wężem, aby zwieść Ewę. Wyrażenie „wielki smok” przywodzi na myśl przerażającego potwora i trafnie oddaje niepohamowaną żądzę Szatana, by udaremnić zamierzenie Jehowy i zniszczyć Jego lud. Wyraźnie więc widać, że Szatan stanowi największe zagrożenie dla naszej nieskazitelności. Dlatego Biblia słusznie nas zachęca: „Zachowujcie trzeźwość umysłu, bądźcie czujni. Wasz wróg, Diabeł, krąży jak ryczący lew, starając się kogoś pożreć” (1 Piotra 5:8). Niewątpliwie cieszy się on, gdy któryś sługa Boży splami się poważnym grzechem. Takie zwycięstwo może być dla Szatana podstawą do urągania Jehowie (Prz. 27:11). w15 15.5 1:3, 4, 10

 

Link to comment
Share on other sites


  • Views 157
  • Replies 2
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

......

Zrzucony więc został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię (Obj. 12:9). W powyższym fragmencie Szatana nazwano Diabłem, c

......

Posted Images





×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Service Confirmation Terms of Use Privacy Policy Guidelines We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.